Yara İzine Saç Ekimi Yapılır mı? | Dr. Ahmet Ayık
0

Saç ekimi işlemi, saç dökülmesi yaşayan kişiler için önemli bir çözümdür. Kafa derisinde yara izi olan veya yanık yere saç ekimi yapılır mı sorusu da birçok saç ekimi işlemi yaptıracak kişilerin merak ettiği konudur. Bu yazıda yara izine, yanık yere veya ameliyatlı yere saç ekimi yapılır mı sorusuna cevap bulacaksınız.

Uzman tecrübesiyle güvenilir ve başarılı sonuçlar

Saçlı bölgelerde bulunan yara dokusuna saç ekimi işlemi yaptırmak konusunda herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Yara dokusuna yapılan saç ekimleri kişilerin psikolojik olarak rahatlamasına olanak ve doğal bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Fakat, bölgede bulunan yara izini yok etmek mümkün olmasa da kıl kökü nakli yöntemiyle yara izleri tamamen kapatılabilmektedir. Yanık izleri de aynı şekilde yara izi gibidir. Derinin ve o bölgede bulunan dolaşımın kontrol edilip ve gerekli işlem uygulanarak yanık izleri kapatılmaktadır. Kafa bölgesi, bıyık, kaş, sakal gibi kişinin görsel görünüşünü oldukça fazla etkileyebilecek alanlarda yara, yanık ve ameliyat izlerini saç ekimi işlemi gerçekleştirilerek kapatılabilmektedir. Bu durumda kişiye yeniden özgüvenini tekrardan kazandıracaktır.

Yara izine saç ekim işlemi FUE saç ekimi tekniği ile yapılabilmektedir. Gerçekleştirilen operasyon ortalama yaranın büyüklüğüne ve yapılacak kök ekim sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Yara izine veya yanık izine yapılan saç ekimi işlemlerinden sonra kişi eğer işlem sırasında bir aksilik yaşamadıysa aynı gün taburcu edilebilmektedir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri
Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00