Safir FUE saç ekimi nedir?

Safir FUE saç ekimi (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu), FUE saç ekimi ile benzer aşamalardan oluşur. Adını, kanal açma aşamasında oldukça değerli bir cevher olan safir uçlarla gerçekleştirilmesinden alır.

Safir FUE saç ekimi nasıl uygulanır?

Safir FUE saç ekiminde saç kökleri yine FUE tekniğinde olduğu gibi toplanır. Fakat, kanal açılması işlemi FUE yönteminde kullanılan çelikle değil, kalem formundaki safir cevheri ile yapılmaktadır. Safir uçlar çelikten çok daha küçük, pürüzsüz ve buna bağlı sık mikrokanallar açılmasına imkan tanır. Kanalların mümkün olduğu kadar küçük açılması; doku hasarını en aza indirir ve böylece kabuklanmayı da azaltır. Operasyon sonrası saç derisi hızlıca iyileşir ve belirgin hiçbir iz kalmaz. Ayrıca bu yöntem ile açılan mikrokanallar, saç köklerinin doğal çıkış açısına göre ekilmesine yardımcı olur. Saç kaybı şikayetiyle başvuran hastalara, kendi saçlarından ayırt edemeyeceği doğallıkta saçlara sahip olma şansı sunan Safir FUE saç ekimi, sedasyonlu saç ekimi ve tıraşsız saç ekimi gibi konforlu olan ve memnuniyeti artıran diğer alternatiflerle de kombine edilerek uygulanabilmektedir.

Safir FUE saç ekiminin avantajları nelerdir?

Güncel teknolojinin ürünü safir uç, çelik uçtan daha estetiktir. Bu yöntem ile açılan kanallar çok daha küçük ve pürüzsüz olduğu için diğer saç ekimi yöntemlerine göre bu yöntemde minimum doku deformasyonu yaşanmaktadır. Bu da hastanın kafasında iz kalmadan hızlıca iyileşmesini sağlar.
Çok ince safir uçlu kalem; kanalların, greftlerin boyutuna ve açısına uygun açılmasına olanak sağlar. Böylece, greftler açılan kanalların içine doğru ve doğal açı ile yerleştirilebilmektedir. Ekilen saçların saç derisine daha güçlü tutunması ve doğal bir görünüm elde edilmesi açısından bu önemli bir noktadır.
Kullanılan safir uçlu kalem, saç kökünün boyutunda mikrokanallar açılmasını sağladığı için ekim yapılacak bölgeye daha sık aralıklarla kanal açılabilmektedir. Köklerin birbirine daha yakın olmasına olanak sağladığı için diğer tekniklerle kıyaslandığında daha dolgun ve doğal bir görünüme ulaşıldığını söyleyebiliriz.

Safir FUE yöntemini neden tercih etmelisiniz?

Gerçek safirden üretilen uçlara sahip kalemler kullanılmaktadır.
İyileşme süresi kısadır.
Saç ekiminin sık yapılabilmesine olanak tanır.
Minimum seviyede doku hasarı oluşur.
Operasyon sonrasındaki iyileşme süreci konforlu geçer.

sac-ekiminde-onemli-faktörler

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00