DHI yöntemi ile saç ekimi nasıl yapılır?

DHI (Direct Hair Implantation), “Doğrudan Saç Ekimi” manasına gelir. Bu yöntemde choi isimli medikal kalem ile greftler toparlanır. Ardından ise yine bu kalem sayesinde toplanan saç kökleri cilt üzerinde bir kesi ya da kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir. İşlemin uzman hekimler tarafından yapılması önemlidir.
Diğer saç ekimi yöntemlerinde bu iki işlem farklı aşamalardan oluşurken; bu teknikte kullanılan özel kalem sayesinde işlem teke iner. Böylelikle, konfor ve kolaylık sağlanır. Yani, FUE saç ekimi yönteminde işlem 3 aşamada tamamlanırken, DHI saç ekimi tekniğinde iki aşamada sona erer. Uygulamanın amacı; operasyonun kalitesini artırmak, hacimli görüntüyü sağlamak, var olan saç dersini koruyarak ve saçı kısaltmayarak; hastanın sosyal hayata hızlı bir şekilde dönmesini sağlamaktır.

DHI yönteminin aşamaları nelerdir?

Donör bölgeye lokal anestezi uygulanır. Bu uygulama ile saç kökleri rahatlatılır ve özel kalem ile saç greftleri toparlanmaya başlanır. Yukarıda bahsettiğimiz özel cihaz sayesinde, toparlanan saç köklerinin kafa derisine yerleştirmesi işlemine geçilir.
Saç kökleri, özel choi kalem aracılığıyla kafa derisine yerleştirilir. Bu kalem ince ve sivridir. Bununla beraber özel yapısından dolayı içine saç kökünün girebileceği bir ucu vardır. Deriye uygun açı ile batırılır, arkasında bulunan özel bölgeye basıldığında ise içindeki saç kökü kafa derisine yerleştirilmiş olur.
Çoğu zaman bu tekniğin tercih edilmesinin nedeni; kökler alındıktan sonra bekleme süresinin olmamasıdır. Kökler alınır ve hızlıca ilgili alana yerleştirilir. Böylelikle, tutma oranı ve köklerin sağlıklı kalma ihtimalleri artar. Yıllardır bilinen bir yöntem olmasına rağmen, son dönemlerde yıldızı daha çok parlamıştır.
Yaklaşık 10 saat süren bu yöntem, uzman ellerde başarılı sonuçlar verir. Diğer yöntemlerde de olduğu gibi, işlem sonrasındaki ilk gün hasta kontrole çağırılır. İkinci gün yıkamaya alınır ve bu süreç sekiz gün kadar sürdürülür.

DHI saç ekiminin avantajları nelerdir?

Sağlıklı dokuların zarar görmemesini sağlayan bu yöntem; sık ekimlere olanak sağlaması yönünden oldukça avantajlıdır.
Kanal açılması ve saç kökünün yerleştirilmesi işlemlerinin aynı anda yapılıyor olması; toparlanan köklerin uzun süre beklemeden saçsız alana yerleştirilmesine olanak sağlar.
Özel uçlu cihaz sayesinde; ekim anında köklerin bekleme süresi azalacağı için kök kaybı riski en aza indirilmiş olur.
Saç dökülmesi tamamlanmamış hastalarda da tercih edilen bir yöntemdir.
Hastanın iyileşme süresi kısadır, kısa sürede sosyal hayatına dönebilir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekim fiyatları belirli kriterlere göre şekillenir. İlk olarak hangi yöntemi yaptıracağınız önemlidir. Tıraşsız saç ekimi fiyatı ile Fue Saç ekimi fiyatı arasında fark bulunması fazlasıyla doğaldır. Yine bölgesel saç ekimi fiyatı ile tüm saça yapılacak saç ekimi fiyatı da değişim gösterecektir. Bunun en önemli nedenlerinden biri de ekilecek greft sayısının değişmesidir.

Şakaklara ekilecek saç kökü sayısı ile sakal ekimi oranı aynı değildir. Aynı zamanda herkese aynı sayıda greft ekilmez bu nedenle de daha önce saç ekimi yaptıranların yorumları üzerinden saç ekimi tahmini fiyat belirlemek doğru olmaz. Saç ekimi fiyatı öğrenmek için WhatsApp üzerinden fotoğraflarınızı yollayabilir veya net fiyat bilgisini ücretsiz olarak bize ulaşarak alabilirsiniz.

DHI Saç Ekimi İyileşme Süreci

DHI saç ekim yönteminde iyileşme süreci de diğer tekniklere göre oldukça hızlıdır. Çünkü 3-4 gün içerisinde kabuklanma ve ödem sorunu tamamen çözülmüş olur. FUE tekniğinde ise bu süre 10 güne kadar çıkabilmektedir.

Kızarma ve kabuklanma: saç ekimi donör bölgeden alınan greftlerin hedef bölgeye tek tek ekilmesiyle yapılır. Bu işlem sonrasında ciltte kızarıklıklar görülmektedir. Operasyon sonrasında ise bu bölgenin iyileşme sürecinde kabuklanma oluşur. Oluşan kabuklanmalar on beş güne kadar dökülür.

Şok dökülme süreci: kabukların dökülmesiyle bir ila üç ay sonraki süreçte şok dökülme evresi yaşanır. Şok dökülme ile ekilen saçların cilt üzerinde kalan kısımları dökülerek yeni saç teli üretimi başlamaktadır. Şok dökülme evresinde ekilen saç köklerine ise zarar görmez.

Öncelikle bireylerin bu işlem için uygunluğunun belirlenmelidir. Bu sebeple operasyonu gerçekleştirecek hekimlerin alanında uzman ve  bu uygulama konusunda tecrübeli olması da oldukça önemlidir. Profesyonel hekimlerimiz, sürecin başından sonuna dek hastalarla birebir ilgilenir ve hastayı detaylı olarak bilgilendirir.  Bugüne kadar yapılan binlerce operasyondan başarılı sonuçlar alınmış ve hastaların evlerine mutlu bir şekilde dönmesi sağlanmıştır.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelmektedir. Bu yöntemle sadece uzman kişiler tarafından kullanılması gereken choi adlı medikal kalem sayesinde greftler toplanıp ardından yine bu kalem sayesinde alınan saçlar cilde kesi, kanal açılmadan direkt olarak yerleştiriliyor. Bilinen saç ekim yöntemlerinde bu iki işlem ayrı seferlerde yapılırken, kullanılan özel kalem sayesinde ise işlem teke düşürülerek hastaya konfor ve kolaylık   sağlanmış olur.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Fark edilir biçimde kaliteli bir tedavi yöntemi olan dhi saç ekim tedavisi, birçok konuda önemli bir görüntü sağlar. Estetik açıdan da oldukça iyi olan dhi saç ekim ile birlikte hastaların saçlarının olmadığı alanlar eskisinden de daha iyi hale getirilir.

Dhi Saç Ekim Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekiminde birçok farklı yöntem mevcuttur. Bulunan yöntemler ise, her zaman kişilerin isteğine göre değişim göstermektedir. Fark edilir etkisi ve değişimi ile estetik görünümü ile birlikte DHİ saç ekimi oldukça fazla tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

DHI Saç Ekimi Yaptıranlar

DHI saç ekimi yaptıranlar, saçları genetik, çevresel, bazı sağlık sorunlarından dolayı veya stres kaynaklı olarak kalıcı olarak dökülmüş kişilerdir. Hasta eski saç görünümüne kavuşmak için gerekli başvurularını gerçekleştirir ve hastanın beklentileri doktoru tarafından kişisel olarak değerlendirilerek süreç başlatılmış olur. Hastaların işlem sonrasında doğal ve insanlar tarafından fark edilmesi zor olan saçlarına kavuşmasına olanak sağlayan bu yöntemi dünya genelinde en çok ve en başarılı uygulayan doktorlara sahip olmamız da hasta memnuniyeti ve hekime ulaşım açısından da büyük bir avantajdır.

Dhi Saç Ekimi Yaptıranların Yorumları

Birçok kişi için saç ekim yöntemi uygulamaları önemli bir biçimde sadece Saç köklerinden alınan örneği saçın olmadığı alana uygulanması ile tamamlanmaktadır. Tedavi sürecini her zaman en iyi biçimde karşılayan DHİ saç ekim yöntemi ile birlikte sağlıklı saçlara kavuşmak oldukça önemlidir.

Her zaman tedavi sürecini en iyi şekilde geçirerek bir sene içerisinde sonuç alan birçok hastamız mevcuttur. Bu sebeple de saç dökülmelerine karşı en fazla tercih edilen tedavi yöntemleri arasında yerini almaktadır. DHI Saç ekim yöntemini deneyen birçok kişinin olumlu yorumları ile birlikteistenilen sonuçlara Ulaşılması da oldukça önemlidir.

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00