Vücut Kıllarından Saç Ekimi | Dr. Ahmet Ayık
0

Saç derisinde, saçsız alanı kapatacak yeteri kadar saç hücresi olmaması halinde, vücut kılları donör bölge olmaya müsait kişilerde vücut kıl ekimi yöntemi uygulanabilir. Son zamanlarda uygulanma sıklığı gittikçe artan vücut kıllarından saç ekimi yöntemi, saçlarını kaybetmiş erkekler için alternatif bir çözüm. Ancak bunun, saçın vücut ile kafa arasında bir uyum gerektirdiğini de unutmamak gerekiyor.  İşlem, saç hücresinin alınacağını bölgenin genişliği ve vücut kıllarının uzunluğu gibi faktörler değerlendirildikten sonra planlanır. Yalnızca, göğüs kıllarının kullanıldığı bu yöntemde; karın, kol ve sırttaki kılların donör bölge olarak kullanılamayacağını ayrıca belirtmek gerekiyor.

Vücut Kıllarından Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Donör bölgenin göğüs kılları olacağı saç ekimi operasyonunda tercih edilen yöntem yaygınlıkla FUE’dir. Donör bölgedeki kıllar yavaş ve titizlikle alınır ve sonrasında gözle görülür bir iz kalmaz. Ardından, alınan greftler kellik gelişen alana yine büyük bir titizlikle ekilir.

Saç Ekiminde Vücut Kılı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

  • Saç derisinde yeteri kadar donör olmayan kişilerin saç ekimi yaptırmasına olanak sağlar.
  • Vücutta istenmeyen tüylerin daha fonksiyonel hale getirilmesine yardımcı olur.
  • Yalnızca ilk saç ekiminde değil, revizyon saç ekimlerinde tercih edilmesiyle daha fazla kök ekmeye imkan tanır.
  • Göğüs kıllarından aynı zamanda kaş ve kirpik ekimlerinde de faydalanılabilir.
  • Donör bölgedeki izler neredeyse görünmez bir hal alır.

Vücut Kıllarından Saç Ekimi Maliyeti

Vücut kıllarından yapılacak saç ekiminde fiyat belirleyen unsur; işlem gören greft sayısından ziyade, seans sayısıdır. Ön değerlendirme ve fiziki muayene sonrasında ihtiyaç duyduğunuz işlem, yöntem ve seans sayısı belirlendikten sonra fiyat bilgisi edinmeniz daha yararlı olacaktır. Sağlık turizmi için yapılan teşvikler düşünüldüğünde ülkemizdeki saç ekim maliyetleri birçok Avrupa ülkesine göre çok daha avantajlıdır. Detaylı bilgi almak için iletişim formu doldurabilir ya da WhatsApp yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri
Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00