Saç Ekimi Başarısına Etki Eden Önemli Faktörler | Dr. Ahmet Ayık

Saç Ekimi Başarısına Etki Eden Önemli Faktörler

0

Saç ektirdiğim belli olur mu? Doğal saç ekimi için nelere dikkat edilmelidir? Ektirdiği saçların, kendisini doğal bir görünüme ulaştırmasını hayal eden hastalarımız için merak ettikleri bu soruları aşağıda yanıtladık. Günümüzde özellikle tercih edilen birçok gelişmiş saç ekimi tekniği; saç köklerinin tek tek alınmasını ve dökülen kısımlara transfer edilmesine olanak sağlar. Saçın çıkış yönü, ön saç çizgisi tasarımı ve saç yoğunluğu; ulaşılacak başarıya etki eden en önemli faktörlerdendir. Burada saç yoğunluğundan kastımız, metrekareye düşen saç kökü sayısıdır.

Saç Türü Saç Ekiminde Önemli midir?

Saçın türü de işlem sonucunda oldukça önemli bir rol oynar. Örneğin, kıvırcık saçta yapılan işlem, düz saça göre daha güzel sonuçlar verir. Bunun nedeni, düz saçta doğal çıkış yönünün ve ön saç çizgisinin çok daha fazla önem taşımasıdır. Saç çizgisinin yüzü doğal bir şekilde çevirmesi ve bazı yerlerinde yüzü yumuşatacak girintilere ile çıkıntılara yer verilmesi gerekir. Çünkü, alnın üstünden sert ve yoğun bir şekilde gelen saçlar fırça görünümüne neden olabilir. Alnın çok dar veya geniş olması da doğallıktan uzak bir görünüme sebep olur. Bunun iyi belirlenmesi, alındaki saç yoğunluğunun seyrek başlayarak, kafanın üstüne doğru yoğunlaşması da önem verdiğimiz kriterler arasındadır.

Özetle, saç ekimi sonucunu bizi başarıya ulaştıran nokta; ön saç çizgisi tasarımının ve ekim planlamasının kişiye özgü yapılmasıdır. Bu süreçte 3D teknik ve modellerime yöntemlerinden faydalandığımız anlar olabiliyor. Saç ekimi sonucunda birebir olmasa da nasıl bir görünüme sahip olacağını hastaya göstermek, güven duygusunu da pekiştiriyor. Saç ekiminden sonra kötü ve beklenmedik sürprizlerle karşılaşmamak için en yakın kısa sürede sizi görüşmeye davet ediyoruz. Tüm detayları beraber planlayabilir, beklentileriniz doğrultusunda işlem sonucuna yön verebiliriz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri
Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00