0

Mikro FUE Saç Ekim Tekniği

Manuel FUE tekniğinin geliştirilmiş versiyonu olarak bilinir. Mikro saç ekim tekniğinde, mikro uçlara sahip ekipman aracılığıyla saç köklerinin alınması işlemidir. Minik uçlara sahip bu teknikte mikro motorlar kullanılmaktadır. Uçlar 0,6 – 0,9 mm aralığında delik açma prensibine dayalıdır. Saçlı deride mikro daireler açılır ardından saç kökü ve saç kökünün yakın etrafındaki dokusal yapılar ayrılarak çıkartılır. 

Safir FUE Saç Ekimi

Tıpkı Mikro FUE tekniğinde olduğu gibi Safir FUE yöntemi de Mikro FUE de aslında birer teknik değildir. Sadece FUE tekniğinin alt inovasyonlarıdır. Safir FUE’nin tek farkı kullanılan uçların metal yerine Safir’den elde edilmiş olmasıdır. Saçlı deride mikro odacıklar açılmasında etkili olup daha az kabuklanma oranları için de idealdir. Ayrıca iyileşme evrelerinin hızlandırılmasına katkı sunmaktadır. Safir uçlu mikro iğneler de diğer iğne yapılarına göre çok daha sağlıklıdır. 

Soft FUE Saç Ekimi

FUE saç ekiminin alt tekniği olarak anılmasına rağmen FUE tekniğinin alt inovasyonudur. Soft FUE’nin anlamı; saç ekim operasyonunun sedasyon odaklı ilaçlar ile desteklenerek, hastanın rahatlatılması ama bilincine yönelik bir etki barındırmaması çıkmaktadır. Özetle bu teknikle bilincinizde bir kayıp olmaz fakat hiçbir acı hissetmeden saç ekimi yaptırabilirsiniz. Sedasyon etkili ilaçlar ile tuvalete gitme, konuşma gibi eylemleri engelleyecek türde değildir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00