Göz Altı Morluklarının Nedenleri | Dr. Ahmet Ayık
Göz altı morlukları
0

Göz altı morlukları çağımızın şikayet ettiği konuların neredeyse ilk sıralarında gelmektedir. Değişen yaşam şartlarıyla birlikte göz altı morlukları ad yüzünüzde önceye göre artık daha çok yer kaplamaktadır. Göz altı morluklarının oluşumuna bakacak olursak ilk sırada genetik nedenler gelmektedir. Genetik nedenlerin yanı sıra uzun süre bilgisayar ekranına bakarak çalışma, uzun süren uykusuzluklar, aşırı alkol alımı gibi nedenler göz altı morlukları nedenleri arasında sayılabilir.

Göz Altı Morlukların Tedavisi

Göz altı morlukları estetik açıdan sizi zorlayan nedenler arasında gelmektedir. Yüzünüz her zaman ön planda olduğu için bu gibi bir sıkıntı günlük yaşamınızı olumsuz yönde etkilemeye yeter diyebilirim. Göz altı morluklarının tedavisinde ilk olarak göz altı peeling teknolojisi dediğimiz bir tedavi yöntemi vardır. İkinci olarak göz altı ışık dolguları teknolojisi yer almaktadır.

Son olarak da göz altına uygulanan fraksiyonel lazer teknolojisinden bahsedebiliriz. Tedavi yöntemlerinden dolgular ve lazer ilk seansta etkili olurken göz altı peeling teknolojisi yaklaşık 15 gün süren bir işlem içermektedir. Göz altı peeling teknolojisi ve ışık dolguları günlük işlerinizi aksatmıyorken lazer tedavisi sonrasında günlük işlerinize 5 gün süreyle ara vermeniz gerekebilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri
Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00