Otolog Mikro Greft Tedavisi ile Sağlıklı Saçlara Kavuşun | Dr. Ahmet Ayık
0

Otolog Mikro Greft; saç kaybının önlenmesine yönelik, kılcal damar yenileme esasına dayanan yeni bir yöntemdir. Androgenetik alopesi ve saç dökülmesi gibi kayıplara karşı mücadele için tercih edilen bu yöntem tamamen güvenlidir ve etkili sonuçlar verir. Yurtdışında da uygulanmakta olan bu yöntem, “Autologous Micro-Grafts Procedure (AMT)” açılımına sahip olup, FDA ve CE onaylıdır. Rejeneratif bir teknoloji olan bu teknik, “Regenera Activia” olarak da bilinir.

Otolog mikro greft tedavisi nasıl bir fayda sağlar?

Dolaşım sisteminin gereken oksijeni ve besini, saç köklerine ulaştıramaması; saçların güçsüzleşmesine yol açan en önemli noktalardan bir tanesidir. Otolog Mikro Greft yöntemi ise tam bu noktada devreye giriyor. Sorunun temel kaynağı olan dolaşım sistemine odaklanıyor ve başarılı bir tedavi olanağı sunuyor. 

Otolog Mikro Greft ile esasında amaçlanan; kafa derisini ve mevcuttaki saç yoğunluğunu iyileştirmek ve yeni saç köklerinin büyümesini tetiklemektir. Saç yoğunluğunu ve kalitesini artırarak saç dökülmesini, normal olarak karşıladığımız seyrine getiren bu yöntem, aynı zamanda yeni saç oluşumlarını da destekler ve daha iyi bir görüntüye ulaşmamızı sağlar. Kişi aynı gün içinde sosyal yaşamına dönebilir, herhangi bir iyileşme süresi yoktur. Ayrıca, işlem 15 dakikalık tek seanstan oluşur. Sunduğu bu avantajlarla da tercih edilme oranı yüksek olan bir işlemdir.

Otolog mikro greft tedavisi nasıl uygulanır?

Kişinin kendi kafasının arkasından çok ince yapılı punchlar aracılığıyla alınan 3-5 saç kökü, özel bir cihaz ile 80 mikronluk parçalara bölünür ve işlenir. Bu işlem ile büyüme yönünden donanımlı özel bir süspansiyon hazırlanır. Elde edilen bu ekstrat, saçsızlığın hakim olduğu bölgelere enjekte edilir. Tamamen güvenilir bir yöntem olup, zararlı bir etkisi yoktur. Uygulama lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için herhangi bir ağrı veya acı duyulmaz.

Otolog mikro greft tedavisinde sonuçlar ne zaman fark edilir?

Her tedavide olduğu gibi Otolog Mikro Greft tedavisinde de sonuçlar kişiden kişiye değişiklik göstermekle beraber, 3-4 ay içinde değişiklikler fark edilmeye başlanır. Fakat, tam anlamıyla etkisini 1. yıl itibariyle gösterir.

Otolog mikro greft tedavisi herkese uygulanabilir mi?

Otolog Mikro Greft tedavisi; kadın ve erkek bireylerin tercih edebileceği bir işlemdir. İhtiyaç olması halinde; saç ekimi sürecinde de yaptırılabilir. Böylelikle, iyileşme süresini hızlandırır ve kısa sürede etkili sonuçlara ulaşmaya yardımcı olur. Aynı zamanda, destekleyici tedavi yönüyle görülebilme ihtimali olan komplikasyonları en aza indirir.

Otolog mikro greft tedavisinin sonuçları kalıcı mıdır?

Otolog Mikro Greft yöntemi, saç kökleri ile ilişkili dolaşım sistemine bağlı sorunları çözen kalıcı bir tedavi yöntemidir. Tekrar edilmesine gerek duyulmaz. Ancak, çevresel veya genetik faktörlerin ilerleyen zamanlarda saç kayıplarına neden olabileceği unutulmamalıdır.

Saç ekimi yerine otolog mikro tedavisi yaptırılabilir mi?

Aslında Otolog Mikro Greft, saçlardaki kaybı önleyen bir tedavi şeklidir. Yaptırıldıktan sonra, saç ekiminde olduğu gibi yoğun ve güçlü bir kıllanma görülmesi beklenmez. Ama, ince tellerin kalınlaşmasını ve var olan saç köklerini yeniden canlandıracağı için saçların daha sık görünmesini sağlar. Saç ekimi ile ilişkisini şöyle açıklayabiliriz. Ekim yaptıran bir hasta; ekimin başarısını artırmak, yeni saçların daha kaliteli gelmesini sağlamak ve güçlü bir şekilde uzamasına yardımcı olmak için Otolog Mikro Greft tedavisini tercih edebilir. Hekiminizle bu konuda ortak bir karar alabilirsiniz.

Saç tiplerine göre otolog mikro greft tedavisi

Otolog Mikro Greft tedavisi; erkek tipi saç dökülmesi olarak adlandırılan, kaynağında kötü testesteron olan saç dökülmelerinde ve anne adaylarının gebelik sürecinde hormonal nedenlere bağlı olarak kaybedilen saçların eski haline getirilmesinde oldukça etkilidir. Ancak, saçkıran gibi sebebi enfeksiyon olan saç kayıplarında ne yazık ki etkili değildir.

Otolog mikro greft tedavisin sunduğu faydalar

Otolog Mikro Greft tedavisi ile ilgili merak edilen pek çok başlığa değindik. Tedavinin faydalarını özetle sıralamak isteyecek olursak:

  • Var olan saçı korur ve canlandırır.
  • İnaktif saç hücrelerini aktif hale getirerek, saç derisinin üstüne çıkarmayı sağlar.
  • Zayıf olan saç tellerini kalınlaştırdığı için hacimli bir görünüm imkanı sunar.
  • Saç ekimi sürecinde operasyonun başarısını destekler.

Otolog mikro greft tedavisi fiyatları

Otolog Mikro Greft tedavisinin ücretleri için web sitemizde yer alan iletişim formunu doldurabilir veya WhatsApp hattımıza mesaj bırakabilirsiniz. Ekibimiz en kısa sürede size dönüş sağlayacaktır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri
Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00