0

Saç ekimi ne zaman yapılmalıdır sorusuna her uzman hekimin yanıtı farklı olabilir. Saç ekiminin hangi mevsimde yapılacağı teknik olarak önemli olmamakla beraber, kişinin genel sağlık durumunun en uygun olduğu zaman tercih edilmelidir. İşlem nasıl kişiye özgü planlanıyor ve yüze en uygun olan doğal görünümün sağlanması amaçlanıyorsa, öncesindeki hazırlık süreci de bu şekilde olup, kişinin yaşam standartlarına göre karar verilmektedir. Kişi, saçının yapısına göre bu durumu değerlendirebilir ve sonrasında ekim işlemi için doktoruna başvurabilir.

Serin havalarda saç ekimi yaptırmak iyi bir tercih olabilir

Bazı kişiler estetik operasyonları yaptırmak için özellikle serin havaları tercih ediyor. Bunun nedeni, havalar sıcak olduğunda zorlu bir iyileşme süreci geçirebileceklerini düşünüyor olmaları. Bu sıkıntılı sürecin hastalarımız tarafından en sık ifade edileni, sıcaklıkların terlemeye neden olması. Bu durumda temizlenme ihtiyacı artıyor ve ekim alanı suya maruz kalıyor.

Tüm saçı dökülen biri saç ekimi yaptırabilir mi?

Saç ekimi yöntemleri artık çok gelişmiş durumdadır. Kişinin saçları tamamen dökülse bile vücudun ense ve göğüs gibi diğer bölgelerinden alınan saç kökleri sayesinde ekim işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Saç ekimi yaptıran kişinin yeteri miktarda sağlıklı saç köküne sahip olması işlemin gerçekleştirilebilmesi için yeterlidir.

Saç ekim operasyonunda yaş önemli bir faktördür. Saçlar 20’li yaşlarda dökülmeye devam ettiği için ekimden sonra da dökülmeye devam edebilir. 30 yaşından sonra saç dökülme hızı yavaşlar. Saç ektirme isteğinizi ertelemenize neden olacak bu durum, kritik bir konudur. Saç dökülmesi devam ederken yapılacak ekim işlemi başarılı bir sonuç verebilir; ancak dökülme devam ettikçe ve saçsız alanlar açığa çıktıkça yıllar sonra ikinci seans saç ekimi gerekli olabilir.  Bu nedenle saç dökülmesinin tamamen durmasını beklemek önemlidir. İşlem tarihini olabildiği kadar öne almak isteyen hastalarımız; saç dökülmesini durdurmaya yardımcı ilaçları kullanarak ve sağlıklı beslenmeyi alışkanlık haline getirerek bir süre daha beklemeyi tercih etmelidir. Bu konu ile ilgili tüm merak ettiklerinizi bize danışabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00