1

Saç ekimi, son zamanlarda oldukça popüler olan ve genellikle saç problemi yaşayan insanlar tarafından kalıcı bir çözüm olması için tercih edilen yöntemlerden birisidir. Genellikle insanlar yaşamış oldukları olaylar sonucunda aşırı saç dökülmesi ve saç seyrelmesi gibi problemler yaşanmaktadır. Meydana gelen bu sorunlar, insanların yaşam kalitesini düşünmekte ve olumsuz yönde etkilemektedir.

Saç dökülmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Günümüzde saç dökülmesi problemi yaşayan hastaların ortak sebepleri; stres, çevresel sebepler, hastalık, ilaç tüketimi ve genetik olmaktadır. Üsküdar Saç Ekimi Merkezi, kişiye özel olarak planlanan tedavi yöntemi ve uzman kişiler tarafından verilen hizmetten ötürü en çok tercih edilen saç merkezi olmayı başarmıştır.

Üsküdar Saç Ekimi Merkezimiz Nasıl Saç Ekimi Yapmaktadır?

Üsküdar Saç Ekimi Merkezi, profesyonel bir şekilde saç ekimi hizmeti vermektedir. Saç ekimi işleminin yapılmasından önce kişiye ait saç analizi ve tahlil yapılmaktadır. Ardından analizleri göz önünde bulundurarak greftlerin bölgesi, ekim yapılacak olan kısım ve miktarlar belirlenmelidir. Bu işlemin ardından saç ekimini yapacak olan plastik cerrahi tarafından yeni saç çizgisinin çizimi yapılmaktadır. Kişiye lokal veya sedasyon anestezi işlemi uygulandıktan sonra ağrı ve acı hissiyatı yaşanmadan saç ekimi işlemi yapılmaktadır.

Çoğunlukla saç ekimi işlemi operasyonlarında FUE yönteminden yararlanılmaktadır. Bu yöntem sayesinde kesi ve herhangi bir iz oluşturulmadan saç ekimi uygulanması yapılmaktadır. Greftlerin alınacağı bölge belirlendikten sonra özel mikromotor cihazlar aracılığıyla saç kökleri yerinden çıkarılmaktadır. Genellikle ense ve kulak arkası bölgeleri tercih edilmektedir. Alınmış olan greftler, özel olarak hazırlanan solüsyonun içerisine alınmakta ve daha kaliteli bir kullanım haline gelmektedir. Ardından plastik cerrah tarafından greftler, doğal görünüm ve çıkış yönüne uyumlu şekilde tek tek olacak şekilde saç ekimi yapılmaktadır.

Saç Ekimi Sonucu Ne Kadar Sürede Saç Çıkar?

Üsküdar Saç Ekimi Merkezi, saç ekim işleminden sonra ilk 3 ay içerisinde saç çıkması gözlenmektedir. Ancak bu evrede saçlarda şok dökülme görülmektedir. Bunun sebebi ise, ilk çıkan saçların seyrek ve dirençsiz olmasıdır. Saç ekiminin 6. ayından itibaren saçlarda güçlenme meydana gelir ve gözle görülür gürleşme olur. Saç ekiminin 1 yılından sonra ise ekilen saçların bir çoğu çıkmış olmaktadır. 1 yıldan sonra çıkan saçlar, doğal görünümlü, sağlıklı ve oldukça gür bir şekilde olmaktadır.

Üsküdar’da Saç Ekimi Hakkında Merak Edilenler

  1. Saç ekimi işlemi kimlere yapılmaz?

Saç ekimi genellikle 18 yaş altı bireylere, tansiyon hastalarına, şeker hastalarına ve enseden doku alınacak saç bulunan bölgede, saçın az, seyrek ve hiç bulunmayan kişilere yapılmamaktadır.

  • Saç ekimi sonrası olabilecek yan etkiler nelerdir?

Saç ekimi yapılan kişinin cildinin akneye meyilli olması durumunda 2-4 ay kadar sivilce oluşması gözlenmektedir.

  • Saç ekimi kaç seans da yapılmaktadır?

Ekim yapılan alanın büyüklüğü ve hastanın saç dökülme şikayetleri ile seanslar belirlenmektedir.

Comments ( 1 )

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00