Tuzla Saç Ekimi Merkezi | Dr. Ahmet Ayık
saç ekimi
0

 Günümüzde gerçekleşen kellik durumu, çoğu zaman hastalık gibi durumlardan dolayı ortaya çıkmakta olup kişiler için hem estetik hem de psikolojik açıdan olumsuzluklar yaratmaktadır. Oluşan bu duruma karşı tedavi olarak kullanılmakta olan saç ekim yöntemi ile birlikte sağlıklı bölgeden greft; yani saç kökü alınarak ekim yapılacak bölgeye yerleştirilir. Özellikle erkekler tarafından talep edilmekle beraber bazı durumlarda kadın hastalar tarafından da talep edilebilmektedir.

Neden Saç Ekimine İhtiyaç Duyuluyor?

Gündelik hayatta karşımızdaki kişinin en çok dikkat çeken bölgesi saçları olmaktadır. Güzel bir görünüm oluşturmak için saçlarının rengi ile uzunluğunu değiştirir; farklı ve güzel görünmesi için çaba sarf ederiz. Ancak günümüzde saç kaybı gibi durumlar yaşlılık ile nitelendirilmek de olup beraberinde kişiler üzerinde özgüven kaybı ve sosyallik kaygısı gibi durumlar yaşatır. Bireyler üzerinde gerçekleşen bu olumsuz duruma karşı özellikle 50 yaş civarı erkeklerin çoğunluğu saç dökülme problemleri ile karşılaşıyor. Buna karşı birçok tedavi uygulansa da tıbbi açıdan saç dökülmesine karşı yapılabilecek tek tedavi saç ekimi oluyor. Tuzla saç ekimi merkezi olarak; bu durumdan şikayetçi olan kişiler için istedikleri görünüme ulaşmalarını sağlayacak çözümler sunuyoruz.

Modern Saç Ekimi

Gerçekleşen saç ekimi operasyonu, başın arka kısmındaki saç köklerine kadar alınmakta olup saç dökülmesinin bulunduğu ortama aktarılması işlemidir. Saç ekim esnasında donör bölge olarak başın arkasının kullanılmasının temel nedeni arka kısımda yer alan saçların ömür boyu uzama kapasitesi bulunmasıdır. Tuzla saç ekimi merkezindeki kliniğimizde gerçekleştirilen işlemler esnasında bu işlem için yeterli saç kökü bulunması konusunda dikkatli davranılır. Yeterli miktarda saç kökü olarak için üzerinde saç ekimi yapmak mümkündür. Kullanılan model saç ekim teknikleri ile birlikte saç sorunu olan herkes saç ekimi yapma şansı elde eder. Tuzla saç ekimi merkezi işlemleri arasında en çok uygulanan saç ekim tekniği, Fue saç ekimi oluyor. Aktarılan saç köklerinin yerleşmesi ile birlikte doğal bir görünüm elde edilmekte olup aynı zamanda saç ekimi yapıldığı fark edilmez. Günümüzde gerçekleşen teknoloji ile birlikte saç ekimi konusunda büyük bir gelişme yaşanmış olup günümüzde daha modern micro ve mini uygulamaları yapılmaya başlanmıştır.

  • Saç ekimi kalıcı bir işlem midir?

  Saç ekimi kalıcı bir işlemdir. Saç ekimi için kullanılan saç kökleri dirençli bir bölgeden alındığı için ömür boyu uzayabilir.

  • Saç ekiminde verici alan nedir?

 Saç kökü olarak en dirençli bölge iki kulak arasında yer alan ense arkası olmaktadır.

  • Saç ekimi birden çok yapılabilir mi?

  Gerçekleşen saç ekimi normalde tek seferlik bir işlem olmasına rağmen hasta da saç dökülmesi devam ediyorsa ve saç ekim alanı büyük ise birden fazla seans uygulanması gerekebilir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri
Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00