Şile Saç Ekimi Merkezi | Dr. Ahmet Ayık
0

Saç dökülme problemleri son zamanlarda birçok insanda sıkça rastlanan sorunların başında gelmektedir. Birçok insan çeşitli sebeplerden dolayı saç dökülmesi yaşamakta ve bu durumdan oldukça fazla şikayetçi olmaktadır. Çoğunlukla genetik sebepler, hormon problemleri, stres, çevrenin etkisi, çeşitli hastalıklar ve buna bağlı olarak ilaç kullanımı gibi sebeplerden dolayı saç dökülmesi sorunları yaşanmaktadır.

İnanların hayatlarını olumsuz yönde etkileyen saç dökülmelerinin günümüzde en çok tercih edilen ve kalıcılığını sürdüren tedavi yöntemi ise saç ekimi işlemleri olmaktadır. Saç ektirme operasyonu sayesinde insanlar yepyeni saçlara sahip olarak yaşamlarına pozitif bir şekilde devam edebilmektedir. Şile saç ekim merkezi sunmuş olduğu profesyonel saç ekim hizmetinden yararlanmak mümkündür.

Saç Ekimi Nedir

Saç ekimi, günümüzde insanlar tarafından oldukça rağbet gören estetik operasyonlarının başında gelmektedir. Saç ekimi çoğunlukla saç kaybın problemi yaşayan veya saç dökülmesi sorunu bulunan kişilerde uygulamaktadır. Bu uygulama sayesinde kellik ve saçta oluşan seyrelme problemine kalıcı bir şekilde ve doğal görünümlü çözüm bulunmaktadır. Yapılan saç ekimi tedavisi, Şile saç ekimi merkezi tarafından kişiye uygun şekilde planlanarak uygulanmaktadır. Saç ekimi uygulanması saç köküne mikro cerrahi tedavi yöntemleri aracılığıyla saç nakledilmesi işlemi olarak yapılmaktadır. Saç ekiminde kullanılan saçlar, kişinin kendi sağlıklı saç kökleri olmaktadır.

Saç Ekimi Uygulaması Kimlere Yapılmaktadır

Saç ekimi uygulanması genellikle hormon sorunu yaşayan, stres altında olan ve bazı çevresel faktörlerden dolayı saç dökülmesi yaşayan kişilere tavsiye edilmektedir. Ayrıca kaza, ilaç kullanımı ve bünyesinde bulunan çeşitli rahatsızlıklar sonucunda saç kaybı yaşayan kişilere de saç ekimi uygulanması yapılmaktadır. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler yeterli oranda greft miktarına sahip ise, şile saç ekimi merkezi aracılığıyla profesyonel bir şekilde saç ekim işlemi yaptırabilirler. Ayrıca köse adıyla anılan, doğum anından itibaren kafasında saç bulunmayan kişilere de saç ekimi hizmeti sunulmaktadır.

Şile Saç Ekimi Merkezi Hakkında Sıkça sorulan sorular

  1. Saç ekimi İşlemi sırasında acı hissiyatı meydana gelir mi?

Saç ekimi işlemleri sırasında, hastanın derisine lokal anestezi uygulamaktadır. Böylece İşlem bitene kadar acı hissedilmektedir.

  • Saç ekimi yapılan saçlar zaman içerisinde dökülür mü?

Saç dökülmesi insan vücudunda sürekli meydana gelen bir eylemdir. Ancak saç ekimi çin alınan saç örnekleri vücudun en sağlam bölgesinden alınıp ekildiği için tekrar saç dökülmesi çok düşük ihtimaldir.

  • Saç ekimi işleminde mevsim fark eder mi?

Saç ekimi işlemi için genellikle yaz mevsimi önerilmemektedir. Bunun sebebi ise 2 ay boyunca havuz ve denize girişin yasak olmasıdır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri
Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00