Saç Ekimi | 2022

Saç ekimi, donör bölgeden alınan sağlıklı saç kökleri ile greftlenmiş dokunun saç dökülmesi veya seyrelmesi olan bölgeye nakledilmesi işlemidir. 1930’larda Japon doktor Sasagawa saç kökü nakli için prosedürü tanıttı. Ancak 1952’de Amerikalı bir doktorun saç ekimi muayenesinden sonra hayali gerçekleşmedi. 1980 yılına kadar doğal sonucu olmayan ekim yöntemleri kullanılmaktaydı.

Teknolojinin gelişmesi ve yeni ekim malzemelerinin keşfi ile 1990’lı yılların başında doğal sonuçlara götüren yöntemler bulunmuştur. Böylece günümüz modern yöntemlerinin geliştirilmesinin ve kozmetik implant ameliyatlarının başarılı bir şekilde uygulanmasının temelleri atılmıştır.

21. yüzyılda hava koşullarındaki değişiklikler, besin değerlerindeki farklılıklar, yaşam koşullarındaki değişiklikler ve genetik nedenlerden dolayı hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesi sorunu görülmektedir.

Dünyada birçok insanın ortak sorunu olan saç dökülmesi gerçekleşmezse saç kökleri yok olacak ve kişide kelliğe neden olacaktır. Bu sorun kalıcı olduğu için; Sizi gülümseten, kullanışlı, değerli ve ağrısız kılan birinci sınıf saç ekimi çözümleri sunuyoruz.

Saç klonlamanın amacı, kişinin sağlıklı saçlarını geri kazanarak yaşam kalitesinin artmasına katkıda bulunmaktır.

Saç dökülmesi günümüzde çok erken  başlayan ciddi bir sorundur. Erkeklerde yirmili yaşlarda sık görülen saç dökülmesi sorunu bazı durumlarda kadınları da etkileyebilir.

Saçların seyrelmesi ile başlayan ve önce köklerde yeniden çıkan saç dökülmesi erkeklerde genetik, hormonal sebepler, kadınlarda  bazı hastalıklar gibi nedenlerle gelişebilir. Saç dökülmesi yaşayan kişilerin öncelikle tıbbi muayeneden geçmesi ve saç dökülmesine neden olan tıbbi bir durum olup olmadığını öğrenmesi gerekir. Saç dökülmesine neden olabilecek vitamin ve mineral eksiklikleri,

hormonal sorunlar gibi sağlık sorunları tespit edilirse öncelikle tedaviye başlanmalıdır. Gerekli tedavi sonrası saç dökülmesi devam ediyorsa veya saç dökülmesi tedavi edilemeyecek noktaya geldiyse saç ekimi yapılabilir.

Günümüzde etik olarak 22 yaş üzeri saç ekimi gerektiğinde uygun görülmektedir. Bu nedenle  saç dökülmesi sorunu yaşayan 22 yaş üstü herkes rahatlıkla saç ekimi yaptırabilir.

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00

Whatsapp'ı Aç!
Merhaba!
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?