Pendik Saç Ekimi Merkezi | Dr. Ahmet Ayık
0

Saç ekimi, son zamanlarda birçok insan tarafından tercih edilen estetik operasyonları arasında yerini almaktadır. Günümüzde insanlar bazı nedenlerden dolayısı saç seyrelmesi ve saç dökülmesi problemi yaşamaktadır. Yaşanan sebeplerden dolayı insanlarda zamanla saç seyrelmesi hızlanmakta ve kelliğe doğru ilerlemektedir. Saç dökülmesi problemleri günlük hayatta insanları psikolojik çöküntülere sürüklemekte ve depresyona kadar ileri boyuta taşımaktadır.

Günümüzde birçok insan estetik görünmesi ve sağlık açısından saç ekimi işlemi yaptırmak istemektedirler. Pendik saç ekimi merkezi, saç ekimi alanında uzman kadrosu ile oldukça profesyonel bir şekilde hizmet vermektedir. Saç ekimi yaptıran kişiler, günlük hayatlarına pozitif bir bakış açısı ile devam etmektedirler. Saç ekimi işleminin mutlaka uzman kişiler tarafından yapılması önerilmektedir.

Saç ekimi sonrasında uyuşukluk neden olur?

Pendik saç ekimi merkezi tarafından, saç ekimi işleminin yapılması için vücuda anestezi işlemi uygulamaktadır. Anestezi sayesinde bölgeye sinir iletimi yapılmayarak, hissetmesine engel olunmaktadır. Saç ekimi işlemi yapılacak bölgeye acı hissiyatının olmaması için lokal anestezi işlemi uygulanmaktadır. Bu işlem saç ekimi işlemi sonrasında uyuşukluğa sebep olmaktadır. Anestezi miktarı ve meydana gelen uyuşukluğun süresi hastaya farklılık göstermektedir.

Saç ekimi sonrasında oluşan ağrı ne zaman geçer?

Pendik saç ekimi merkezi ekibimizde bulunan uzman kişiler tarafından yapılan saç ekim işleminde uygulanan lokal anestezi işlemi kişilerde uyuşukluk hissiyatına sebep olmaktadır. Saç ekimi sonrasına meydana gelen uyuşukluğun, yapılan saç ekim işleminden sonra 8 ila 10 saat aralığında azalması gerekmektedir. Saç ekimi işlemi yapılan bölgenin zaman içerisindeki iyileşme göstermesi sonucunda, yaklaşık 15 gün içerisinde uyuşukluk hissiyatı tamamen kaybolmaktadır.

Ancak bazı kişilerin bünyesi gereğince oluşan uyuşukluk uzun süre devam etmektedir. Bazı kişilerde bir kaç ay içerisinde etkisi yitiren uyuşukluklar, bazı kişilerde aylarca devam edebilmektedir. Bu tip durumlarda kişilerin endişe etmemesi gerekmektedir. Kişiler, saç ekim işlemlerinde donör bölgesinde yaklaşık 1 yıla uzayan uyuşukluk hissiyatı yaşayabilmektedir. Uyuşukluk hissiyatının geçme süresi, kişinin bünyesine ve kullanılan saç ekimi yöntemine bağlıdır.

Saç ekimi sonrasında ağrı olur mu?

Pendik saç ekimi merkezi tarafından saç ekimi işlemi sırasında kişilere, uzmanlar tarafından anestezi uygulanmakta ve işlem sırasında kişi herhangi bir ağrı hissiyatı yaşamamaktadır. Ancak zamanla anestezi işleminin etkisinin azalmasıyla saç ekimi yapılan bölgelerde ağrılar görülmektedir. Bu ağrıların şiddeti kişiden kişiye değişiklik göstermektedir.

Saç ekimi sonrasında oluşan ağrıların süresi ise tercih edilen saç ekimi yöntemine göre farklılık göstermektedir. FUE yöntemini tercih ettiği den kişilerde genellikle 3 ila 4 gün arasına seyir eden baş ve ense bölgesinde ağrılar görülmektedir. Ancak FUT yöntemini tercih eden kişilerde meydana gelen ağrılar yaklaşık olarak 15 gün sürmektedir. Meydana gelen bu ağrıların geçme süresi tamamen kişiye ve tedavi yöntemine bağlıdır.

Pendik saç ekimi merkezimiz hakkında merak ettikleriniz

  1. Saç ekimi işlemi süresi ne kadardır?

Normal şartlar altında genellikle işlem 6-8 saat aralığında sürmektedir.

  • Saç ekimi kimler tarafından yapılır?

Ameliyathane ortamında anestezi altında estetik cerrahi uzmanları tarafından yapılmaktadır.

  • Saç ekimi zararlı mıdır?

Saç ekimi işleminin bilinen bir zararı bulunmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri
Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00