Medikal Estetik Uygulamaları | Dr. Ahmet Ayık

Oyuncu botoksu ile doğal sonuçlar

Kırışıklıkları önlemek için; ama mevcut doğal ifadeden de uzaklaşmadan yapılan botoksa doğal görünümlü baby botoks deniyor. Bu uygulama sonucunda kişinin botoks işlemi yaptırdığı neredeyse hiç belli olmaz. İşlem öncesi yaptığımız planlama ile kırışıkların yoğun görüldüğü alanlara normal dozlar verirken, mimiklerin olduğu dokulara biraz daha az miktarda uygulayarak kasılmaların önüne geçiyoruz. Böylelikle, mimikler özgür bir şekilde hareket etmeye devam ediyor. Uygulamanın her botoksta olduğu gibi 6 ay sıklıklarla yenilenmesi gerekiyor. Ancak, her seansta cilt ve mimikler yeniden değerlendirilerek, uygun olan en az miktardaki yeni oranlar belirleniyor.

Uygulamadaki amacımız; kaslara erken evrede müdahale etmeden; ama kırışıklıklarında yerleşmesini önlemek adına, altın oran kavramı doğrultusunda, ulaşılabilecek en doğal görüntüyü yakalamaktır.

PRP ile saç sağlığınızı geri kazanın

PRP uygulamasının amacı; iyileşmeyi hızlandırmak ve iltihaplanmayı azaltmaktır. Saç büyümesini teşvik eder, cildi gençleştirir, yumuşak doku iyileşmesini hızlandırır. Trombosit aktivasyonun; vücuttaki doğal iyileşme evresinde önemli bir yeri vardır ve bu yüzden PRP ile yüksek miktarda trombosit ihtiyacı olduğu düşünülen alana enjekte edilir.
İşlem, kişinin bizzat kendi kanından elde edilmiş madde ile uygulanması esasına dayandığı için ciddi yan etkileri yoktur. Bu sebeple de tercih edilebilirliğini artırır.
Pek çok rahatsızlığın tedavi sürecini desteklemek amacıyla PRP tercih edilebilir. PRP’nin adı sıklıkla saç dökülmesi şikayeti ile yan yana duyulur. Saç büyümesinin teşvik edilmesi ve saç dökülmesi şikayetinin giderilmesi için saçlı deriye PRP enjeksiyonları uygulanabilir.

Yapılan çalışmaların sonuçlarına göre; PRP enjeksiyonlarının, erkek tipi kelli olarak da bilinen androgenetik alopesi tedavisinde faydalı olduğu görülmüştür. Özellikle, erkek bireylerde rastlanan genetik kökenli saç dökülmesi şikayetinde yüz güldüren sonuçlara ulaşılır. PRP tedavisi, saç mezoterapisi uygulaması ile kombine edilerek de uygulanabilmektedir.

Mezoterapi ile saç dökülmesi şikayeti son buluyor

Saç mezoterapisi; saçın güçlü ve sağlıklı bir hale gelebilmesi için ihtiyacı olan tüm maddelerin, saçlı deriye enjekte edilmesi işlemidir. Uykuya geçmiş saç köklerinin büyüme aşamasına geçmesine destek olan bu işlem; saç dökülmesi tedavisinde uyguladığımız en önemli tedavi yöntemlerinden bir tanesidir.
Saç köklerini beslemesi için ince uçlu iğnelerin yardımıyla saçlı derinin orta tabakasına küçük dozlarda mikroenjeksiyon yapılarak gerçekleştirilen bu işlem, dışarıdan uyguladığınız destekleyici ürünlerle kıyaslanamayacak derecede üstün bir etkiye sahiptir. Saç dökülmesi başta olmak üzere; güçsüzlük, inceleme, matlaşma, yıpranma ve hacim kaybı gibi şikayetleri olan kadın ve erkek bireylerde, yaş fark etmeksizin kolaylıkla uygulanabilir. Kesi ve açık yara olmadığı için hassas hastalarda dahi herhangi bir sorun gelişmesi beklenmez.

Mezoterapi kelimesi Yunan dilinde “mesos” ve “therapia” sözcüklerinin birleştirilmesinden oluşur. Mesos; orta, therapia ise terapi-tedavi anlamına gelir. Yani; mezoterapi, “derinin orta tabakasının tedavisi” olarak dilimize çevrilebilir.

Çalışma Saatleri
Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00