Kadıköy Saç Ekimi Merkezi | Dr. Ahmet Ayık
0

Dr. Ahmetayik Kadıköy saç ekimi merkezi sayesinde, deri üzerinde seyrelmiş ya da dökülmüş olan saçlar farklı tekniklerin kullanımı ile eski görüntüsüne geri dönmektedir. Uyguladığımız cerrahi işlemler sonucunda saç ekimi gerçekleştirilir. Yaş aralığı fark etmeden estetik görünümü konusunda sıkıntı yaşayanlar tarafından tercih edilen saç ekimi işlemi, gerek ülkemizde gerekse dünya çapında sıkça yapılan bir uygulama olmaktadır.

Başına gelen bir hastalık veya genetik nedenler doğrusuyla dökülen saçlar yapılan işlemler doğrultusunda eski görünüme kavuşurken aynı zamanda canlı bir görünüm elde etmektedir. İşlem esnasında ense üstü alandan alınan greft ile başka bölgeye nakil gerçekleşir. Bu işlemler esnasında ensenin tercih edilme nedeni ise bu bölgenin daha dayanıklı olmasıdır.

Saç Ekimi Nasıl Gerçekleşir?

Kadıköy saç ekimi merkezi üzerinde gerçekleştirdiğimiz saç ekimi işlemleri için lokal anestezi tercih edilmektedir. Bölge üzerinden greft alındıktan sonra saç ekimi işlemleri başlar. Ön kısımda saç çekilmesi üzerine bu alanda küçük delikler yer almaktadır. Bu delikler üzerine saç ekimi gerçekleştirilir gerçekleşen operasyon sonrasında bölge üzerinde şişlik oluşması normaldir.

Kullanılması gereken ilaçlar ve önlemler doğrultusunda hastalar en kısa sürede istediği görünüme kavuşur. Hastalarımızın üzerinde gerekli işlemler yapıldıktan sonra hastalar 1-2 saat sonra evine giderek dinlenebilir. Gerçekleşen ekim sonrasında ilk hafta bu bölgede kabuklu bir doku oluşması muhtemeldir, böyle durumlarda hastalar düzenli olarak saçlarını yıkadığı takdirde ortadan kalkacaktır. Saç ekimi işlemine bağlı olarak 2 ila 7 gün içerisinde hastalar gündelik hayatlarına dönebilmektedir.

Uyguladığımız Saç Ekimi Yöntemleri

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte uygulanan saç ekimi yöntemleri  büyük başarılar göstermektedir. Bu alanda Kadıköy saç ekimi merkezi olarak çeşitli yöntemleri sizlere sunuyor;

  • Fue Tekniği, uygulanan bu yöntem ile birlikte saç ekimi için uygun görülen bölgeden alınan ekler tek tek transfer edilir. Herhangi bir dikiş izi ve yara oluşturmadığından dolayı genellikle en çok tercih edilen yöntemdir, iyileşme süresi de oldukça hızlıdır.
  • DHI tekniği, kalem tekniği olarak da bilinmektedir. Başka bölgeden alınan saçlar özel iğneler yardımıyla bölgeye transfer edilir.
  • Safir Fue Tekniği, saç ekimi yapılması için oluşturulan kanallar içerisine safir uç ile açılma işlemi uygulanır, günümüzde sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

Kadıköy Saç Ekimi Hakkında Merak ettiğiniz sorular

  1. Saç ekimi işlem süresi ne kadardır?

Saç ekimi işlemleri bölgeye göre değişiklik gösterse de tahmini olarak 4 ila 7 saat içerisinde bitmektedir.

  • Saç ekimi istenilen yaşta yapılabilir mi?

Gerçekleşen saç ekimleri için 18 ile 60 yaş arasındaki kişiler tercih edilmektedir.

  • Ekilen yeni saçlar hemen çıkar mı?

Gerçekleşen işlemler sonrası bazı saçlar tekrar dökülecektir. Bundan dolayı ortalama olarak 3 ay içerisinde yeni saçlar çıkmaya başlar.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri
Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00