Ataşehir Saç Ekimi Merkezi | Dr. Ahmet Ayık
0

Ataşehir saç ekimi merkezi tarafından saç ekim alanında çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Uygulanan yöntemler uzmanlar tarafından sağlık ve hijyen koşulları doğrultusunda gerçekleşir. Günümüzde gerçekleşen saç dökülmeleri estetik anlamda sık yaşanan sorunlardan birisidir. Özellikle erkeklerde daha fazla görülmekte olup kadınlarında sıkça karşılaştığı sorunlardan birisi olmaktadır. Bir bireyde günlük olarak 100 tele kadar saç dökülmesi normal olarak kabul edilirken bu rakamın üstüne çıkılması durumunda bir uzman yardımı gerekecektir. Gerçekleşen saç ekimi işlemleri  ensede bulunan saç kökleri üzerinden alınarak saç kaybı yaşanılan bölgeye yerleştirilen operasyon olmaktadır.

Klinik üzerinde gerçekleşen saç ekimi işlemlerinde gelişen teknoloji ile birlikte 2006 senesinden beri ülkemizde FUE yöntemi gerçekleşmektedir. Gerçekleşen bu yöntemi ile donör bölgede bulunan kıl kökleri mikro motor adı verilen cihaz ile çıkartılır ve ardından saç ekimi yapılacak yere yerleştirilir. Kullanılan bu teknik sayesinde gerçekleşen işlem hem kısa olmakta hem de herhangi bir belirti göstermemektedir. Bu teknik ile birlikte %95 oranında başarılı sonuç elde edilir.

Saç ekimi kime uygulanır?

Ataşehir saç ekimi merkezi hizmeti ile saç dökülme problemi yaşayan kişilere uygulanmaktadır. Gerçekleşen işlem öncesinde bazı testler yapılır. Eğer herhangi bir engel bulunmuyorsa saç ekimi operasyonu başlar.  Gerçekleşen saç ekimi uygulanacak kişi eğer onkoloji hastası ise öncelikle kanser hastalığı tedavisini bitmesi gerekir. Aksi takdirde saç ekimi yapmak mümkün değildir. Aynı zamanda şeker hastaları tarafından da saç ekim uygulaması oldukça önemlidir. Operasyon esnasında deri üzerine kanal açılımı gerçekleşirken saç kökü alınırken ortaya kanamalar çıkmaktadır.  

Saç ekim esnasında saç derisinde uygulanmakta olan solüsyonun içerisinde alerjik maddeler yer alabilir. Bundan dolayı bu maddelere alerjisi bulunan kişiler tarafından saç ekimi önerilmez. Yetersiz donör alanı gibi durumlarda saç ekimine engel olmaktadır. Hastanın saç bölgesi sağlıklı değil ise bu doğrultuda saç ekimi yapılamaz.

Saç ekimi süresi ne kadar?

Ataşehir saç ekimi merkezi üzerinde gerçekleşen işlemlerin süresi tamamen hastanın ekim işlemlerine bağlıdır. Saç ekim esnasında kullanılan su miktarı da bu durum üzerinde etkilidir. Yapılacak greft durumu ise ekim alanına bağlı olmaktadır. Saç ekimi işlemlerinde önemli olan faktörlerden birisi ise işlemi gerçekleştirecek olan uzmanlardır. İşlemi gerçekleştirecek uzmanların deneyimine bağlı olarak ortalama 7 saat sürmektedir. Gerçekleşen seanslar doğrultusunda saç ekim esnasında hastaya lokal anestezi uygulanmaktadır.

  SSS

  1. Saç ekimi sonrası hastanede kalınması gerekir mi?

Saç ekimi işlemi sonrasında hastanede kalınması gerekmez. Hasta işlem sonrası evine gitmekte serbesttir.

  • Saç ekimi işlemi sonrası özel bir bakım gerekir mi?

Saç ekimi işlemi sonrası iki günde bir pansuman yapılması yeterlidir.

  • Saç ekimi sonrası kızarıklık oluşur mu?

Gerçekleşen saç ekimi işlemi sonrası ilk 10 gün kızarıklık görülmesi mümkündür. Ancak bu daha sonra kendiliğinden geçecektir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri
Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00