0

Saç dökülmesine bağlı gelişen seyreklik ve kellik sorunları için gelişen teknolojiler ışığında birçok çözüm bulunmuştur. Bu çözümlerden bazıları saç dökülmesini durdurmaya yönelikken, bazıları dökülmenin durmuş olması durumunda uygulanan saç ekimi teknikleridir. Kişinin yaşına, cinsiyetine, beklentisine göre değişebilen bu teknikler bazı durumlarda hekim tecrübesine göre kombine edilerek de uygulanabilir.

Greft Miktarı Maliyeti Değiştirebilir

1 greffte yer alan saç kökü miktarı değişiklik gösterebilir. Ekilecek greft sayısı, 2023 saç ekimi maliyetine etki edecek bir faktördür. Bir greft 2’li ve 3’lü olabileceği gibi 5’li ya da 6’lı da olabilir. Örnek vermek isteyecek olursak; 2000 greft ortalama 4.000 ila 6.000 saç köküne karşılık gelir.

İzlenecek en doğru yol, saç ekiminden önce uzman saç ekimi doktorunun kaç grefte ihtiyacınız olacağını tespit etmesidir. Bu sayının belirlenmesinden sonra iki kulağınızın arasında bulunan, enseye yakın kısım değerlendirilir ve bu sayının karşılanıp karşılanamayacağına bakılır. Saç köklerinin alınacağı bu bölgeye donör bölge ismini veriyoruz. Eğer, saç ekimi ile ilgili ciddi araştırmalarınız varsa bu terime mutlaka hakimsiniz demektir.

Özetle, yapılacak greft miktarı hesaplaması donör bölgenizin yeterliliği ile de yakından ilişkilidir. Başarılı bir sonuç için donör bölgenin muhakkak iyi bir verici alana sahip olması gerekir.

2023 Saç Ekimi Fiyatları Nasıl?

Saç ekimi tedavisinde yaşanan yenilikler ve ekonomik koşullara göre fiyatlarda sürekli değişiklikler olabiliyor. Ön görüşme ve fiziki muayene olmadan ihtiyaç duyduğunuz kök sayısı tespit edilemeyeceğinden ve seans sayınız belirlenemeyeceğinden dolayı internet üzerinden fiyatlara ulaşmanız çok da sağlıklı değildir. Fiyat bilgisine yer veren portalların bilgilerinde de güncelleme olabilir ve gördüğünüz bilgiler sizi yanıltabilir. Sürpriz maliyetlerle karşılaşmamak için saç ekiminde karar kıldığınız klinik ile görüşürken; paket kapsam detayını ve ekstra giderlerin tamamını sorgulamanızda fayda var. Ancak şunu unutmamalısınız; ülkemiz, saç ekimi gibi tıpkı birçok cerrahi uygulamada birçok Avrupa ülkesine kıyasla avantajlı fiyat politikasına sahip. Araştırma yaparken fiyatları mutlaka karşılaştırın ve operasyonunuzu yapacak hekimin tecrübesinden emin olun. Tercihinizi; size güven veren ve aklınızdaki tüm soruları yanıtlayan kliniklerden yana kullanmaya dikkat edin.

2023 yılında saç ekimi ile ilgili gelişen yenilikleri yakından takip edip, hastalarımızla en yeni ve modern uygulamaları buluşturmaya devam ediyor olacağız.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.00-19.00
Hafta sonu: 09.00-18.00